22 lutego – Środa Popielcowa

Wszystkim okazujesz miłosierdzie, Panie, i żadnego ze swych stworzeń nie masz w nienawiści – to początek introitu pierwszej wielkopostnej Mszy, która sprawowana jest po obrzędach poświęcenia popiołu i posypania nim głów wiernych. Jest on wspaniałym wprowadzeniem w okres świętej Czterdziestnicy – ukazuje go jako czas Bożej łaski, wyczekiwany i upragniony, aby błagać Boga o miłosierdzie.

W Środę Popielcową zaśpiewamy Mszę Świętą poprzedzoną obrzędami poświęcenia popiołu w kościele ss. Wizytek przy ul. Krakowskie Przedmieście 34 o godz. 18:15.

Repertuar:

  • ANT. Exaudi nos, Domine;
  • RESP. Emendemus;
  • ANT. Parce Domine (…) quem redemisti + Ps. 50 Miserere mei Deus;
  • IN. Misereris omnium;
  • Kyrie XVIII;
  • GR. Miserere mei;
  • TR. Domine, non secundum peccata nostra;
  • OF. Exaltabo te;
  • Bądź mi litościw;
  • Sanctus XVIII;
  • Jesu dulcis memoria – iubilus rythmicus s. Bernardi;
  • Agnus Dei XVIII;
  • CO. Qui meditabitur;
  • Nieskończona, najśliczniejsza;
  • Adoramus te, Christe;
  • Ave Regina caelorum;
  • Posypmy głowy popiołem;

W piątek, 24 lutego o 19:15 zapraszamy na nabożeństwo pasyjne z tradycyjnymi pieśniami polskimi do kościoła oo. kapucynów przy ul. Miodowej 13. Więcej informacji na stronie internetowej Fundacji.


Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas.