Wszystkim okazujesz miłosierdzie, Panie, i żadnego ze swych stworzeń nie masz w nienawiści – to początek introitu pierwszej wielkopostnej Mszy, która sprawowana jest po obrzędach poświęcenia popiołu i posypania nim głów wiernych. Jest on wspaniałym wprowadzeniem w okres świętej Czterdziestnicy – ukazuje go jako czas Bożej łaski, wyczekiwany i upragniony, aby błagać Boga o miłosierdzie.
W Środę Popielcową zaśpiewamy Mszę Świętą poprzedzoną obrzędami poświęcenia popiołu w kościele ss. Wizytek przy ul. Krakowskie Przedmieście 34 o godz. 18:15.
Repertuar:
- ANT. Exaudi nos, Domine;
- RESP. Emendemus;
- ANT. Parce Domine (…) quem redemisti + Ps. 50 Miserere mei Deus;
- IN. Misereris omnium;
- Kyrie XVIII;
- GR. Miserere mei;
- TR. Domine, non secundum peccata nostra;
- OF. Exaltabo te;
- Bądź mi litościw;
- Sanctus XVIII;
- Jesu dulcis memoria – iubilus rythmicus s. Bernardi;
- Agnus Dei XVIII;
- CO. Qui meditabitur;
- Nieskończona, najśliczniejsza;
- Adoramus te, Christe;
- Ave Regina caelorum;
- Posypmy głowy popiołem;
W piątek, 24 lutego o 19:15 zapraszamy na nabożeństwo pasyjne z tradycyjnymi pieśniami polskimi do kościoła oo. kapucynów przy ul. Miodowej 13. Więcej informacji na stronie internetowej Fundacji.
Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas.

