14 maja – V Niedziela po Wielkanocy

W liturgii rozbrzmiewa wciąż śpiew Bożych dzieci, wyrażający ich radość z odkupienia. Kościół zachęca nas do niesienia tej Dobrej Nowiny aż po krańce ziemi. V Niedziela po Wielkanocy przypomina także o zbliżającym się Wniebowstąpieniu.

Alleluja. Wyszedłem od Ojca i przyszedłem na świat, znowu opuszczam świat i idę do Ojca, alleluja.

14 maja zaśpiewamy Mszę o 8:00 w kościele św. Andrzeja i św. Alberta przy Placu Teatralnym.

Repertuar:

  • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP;
  • Salve festa dies & Przez Twoje święte zmartwychpowstanie;
  • IN. Vocem iucunditatis;
  • Kyrie I
  • Gloria I
  • Alleluia V. Surrexit Christus;
  • Alleluia V. Exivi a Patre;
  • Credo VII;
  • OF. Benedicite gentes;
  • Sanctus I;
  • Agnus Dei I;
  • CO. Cantate Domino;
  • Chrystus Pan zmartwychwstał;
  • Zwycięzca śmierci;
  • ANT. Regina caeli (t. simplex)
  • Wesel się Królowo miła.

Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Państwa wsparcie stanowi także wyraz wdzięczności dla muzyków za posługę w święta Wielkanocne. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas. Dla ułatwienia mogą Państwo także skorzystać z możliwości płatności błyskawicznej przez pośrednictwo portalu zrzutka.pl: