18 maja – Wniebowstąpienie Pańskie

40 dni od Zmartwychwstania Pańskiego Kościół celebruje uroczystość Wniebowstąpienia. Msza Viri Galilaei, odprawiana tego dnia, bierze swoją nazwę od pierwszych słów introitu, którego tekst zaczerpnięto z Dziejów Apostolskich: Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie wpatrzeni w niebo, alleluja: jak Go widzieliście wstępującego do nieba, tak ponownie przyjdzie, alleluja, alleluja. Tłem dla liturgii jest psalm 47 (46) Omnes gentes plaudite manibus.

18 maja zaśpiewamy Mszę świętą o 6:45 w kościele św. Andrzeja i św. Alberta przy Placu Teatralnym.

Repertuar:

  • IN. Viri Galilaei
  • Kyrie I (Lux et origo)
  • Gloria I
  • AL. Ascendit Deus
  • AL. Dominus in Sina
  • Credo VII
  • OF. Ascendit Deus
  • Sanctus I
  • Agnus Dei I
  • CO. Psallite Domino
  • Kleszczmy rękoma (psalm 48[46] w tłumaczeniu Jana Kochanowskiego, mel. Mikołaj Gomółka)
  • Dziś Chrystus Król wiecznej chwały (mel. zespołu Jerycho)
  • ANT. Regina caeli (simplex)
  • Chrystus Pan w niebo wstępuje (na melodię Wesoły nam dzień dziś nastał)
  • Alle psallite cum luya (Codex Montpellier, XIII/XIV w.)

Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Państwa wsparcie stanowi także wyraz wdzięczności dla muzyków za posługę w święta Wielkanocne. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas