Wszystkim okazujesz miłosierdzie, Panie, i żadnego ze swych stworzeń nie masz w nienawiści -to słowa z introitu pierwszej wielkopostnej Mszy, która rozpoczyna się po obrzędzie poświęcenia popiołu i posypania nim głów wiernych. Stanowią one wspaniałe wprowadzenie w okres świętej Czterdziestnicy, ukazując go jako czas szczególnej Bożej łaski, czas wyczekiwany i upragniony, w którym możemy błagać Boga o miłosierdzie.
W Środę Popielcową zapraszamy na Mszę solenną poprzedzoną obrzędami poświęcenia popiołu w kościele ss. Wizytek przy ul. Krakowskie Przedmieście 34 o godz. 18:30.
Repertuar:
- ANT. Exaudi nos, Domine;
- RESP. Emendemus;
- Ps. 50 Miserere mei Deus (falsobordone);
- Bądź mi litościw;
- IN. Misereris omnium;
- Kyrie XVIII;
- GR. Miserere mei;
- TR. Domine, non secundum peccata nostra;
- OF. Exaltabo te;
- Parce Domine;
- Sanctus XVIII;
- O. Ravanello, Adoramus te Christe;
- Agnus Dei XVIII;
- CO. Qui meditabitur;
- Nieskończona, najśliczniejsza;
- Wisi na krzyżu;
- C. Grassi, Ave Regina caelorum;
- Posypmy głowy popiołem.
W piątek, 16 lutego o 19:15 zapraszamy na nabożeństwo pasyjne z tradycyjnymi pieśniami do kościoła oo. kapucynów przy ul. Miodowej 13. Więcej informacji na stronie internetowej Fundacji.
Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas. Dla ułatwienia mogą Państwo także skorzystać z możliwości płatności błyskawicznej przez pośrednictwo portalu zrzutka.pl:

