Niedziela przypadająca tydzień po Zesłaniu Ducha Świętego poświęcona jest w liturgii Trójcy Przenajświętszej. Uroczystość ta stanowi przypieczętowanie zamkniętego obchodu świąt Paschalnych. Wysławiamy Boską Trójcę za wielkie miłosierdzie okazane nad ludzkością w misterium odkupienia.
W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej zaśpiewamy Mszę o godz. 8:00 w kościele św. Andrzeja i św. Alberta przy Placu Teatralnym.
Podczas liturgii zabrzmi chorał gregoriański i polskie pieśni nabożne, a także muzyka organowa – literatura oraz improwizacje. Będzie można usłyszeć piękne responsorium Duo Seraphim, które w Polsce wykonywane było podczas procesji przed sumą niedzielną. Do użytku po wielu tygodniach przerwy wraca dobrze znany niedzielny cykl części stałych – Msza oznaczona w księgach watykańskich numerem XI, nosząca od incipitu tropu kyrialnego nazwę Orbis Factor. Na koniec Mszy po raz pierwszy w roku zabrzmi antyfona Salve Regina w tonie uroczystym.
Pełny repertuar muzyki liturgicznej:
- Przed Mszą (7:30) – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
- Resp. Duo Seraphim
- D. Buxtehude – Toccata G-dur (BuxWV 164) – utwór organowy
- IN. Benedicta sit
- Kyrie XI
- Gloria XI
- GR. Benedictus es
- AL. Benedictus es
- Credo IV
- OF. Benedictus sit
- Sanctus XI
- Agnus Dei XI
- CO. Benedicimus
- Ciebie wzywamy, Ciebie błagamy
- Jeden w naturze
- ANT. Salve Regina (t. uroczysty)
- Najświętszą Trójcę dwaj Serafinowie
- Improwizacje organowe
Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, gdy zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas.

