Niedziela przypadająca tydzień po Zesłaniu Ducha Świętego poświęcona jest w liturgii Trójcy Przenajświętszej. Uroczystość ta stanowi przypieczętowanie zamkniętego obchodu świąt Paschalnych. Wysławiamy Boską Trójcę za wielkie miłosierdzie okazane nad ludzkością w misterium odkupienia.
W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej odwiedzimy parafię św. Barbary w Warszawie. O godz. 19:00 zaśpiewamy Mszę w kościele śś. Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Nowogrodzkiej 51.
Po Mszy świętej przy wyjściu z kościoła będziemy prowadzili zbiórkę pieniędzy oraz rozdawali ulotki informacyjne. Państwa wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Dzięki niemu możemy odkrywać i ukazywać piękno tradycji w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce.
Podczas liturgii zabrzmi chorał gregoriański i polskie pieśni nabożne. Wykonamy piękny cykl części stałych przeznaczony na niedziele w ciągu roku – Mszę oznaczona w księgach watykańskich numerem XI, nosząca od incipitu tropu kyrialnego nazwę Orbis Factor. Będzie można usłyszeć także gregoriańskie antyfony mszalne.
Pełny repertuar muzyki liturgicznej:
- IN. Benedicta sit
- Kyrie XI
- Gloria XI
- AL. Benedictus es
- Jeden w naturze
- Sanctus XI
- Agnus Dei XI
- CO. Benedicimus
- Ciebie wzywamy, Ciebie błagamy
- Najświętszą Trójcę dwaj Serafinowie
- Improwizacje organowe

