26 czerwca – III Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego

W niedzielę, 26 czerwca, zaśpiewamy Mszę świętą o godz. 8:00 w kościele św. Andrzeja i św. Alberta przy Placu Teatralnym.

Niedziela Respice – trzecia, licząc od Zielonych Świątek, zachęca nas do złożenia swojej ufności w Bogu, zdania się na Jego łaskę i powierzenia mu swoich życiowych trosk. Liturgia poucza nas także o zwalczaniu pokus i praktyce pokuty. Niedziela Respice przypada po uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, które dawniej posiadała własną oktawę. Z tego względu oprócz śpiewów liturgicznych przypisanych do formularza, wykonamy także polskie pieśni przeznaczone na tę uroczystość.

Repertuar muzyki liturgicznej:

  • 7:30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
  • Przed Mszą: Kochajmy Pana
  • IN. Respice in me
  • Kyrie XI
  • Gloria XI
  • GR. Iacta
  • AL. Deus iudex
  • Credo IV
  • OF. Sperent in te
  • Sanctus XI
  • Agnus Dei XI
  • CO. Dico vobis
  • Bądźże pozdrowiona
  • Salve Regina (t. uroczysty)
  • Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • Pobłogosław, Jezu drogi
  • Improwizacje organowe

Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, gdy zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas.