I Msza Bożego Narodzenia (Dominus dixit ad me)

24 grudnia o 21:30 zapraszamy na I Mszę Bożego Narodzenia, zwaną również pasterką. Zostanie ona odprawiona w kościele św. Andrzeja i św. Alberta przy Placu Teatralnym.

Repertuar:

  • Wśród nocnej ciszy (21:20);
  • Cantus Martyrologii (Kalenda);
  • IN. Dominus dixit ad me;
  • Kyrie IX;
  • Gloria IX;
  • GR. Tecum principium ;
  • AL. Dominus dixit ad me;
  • Credo III;
  • OF. Laetentur caeli;
  • Gdy się Chrystus rodzi;
  • Sanctus IX;
  • J.S. Bach, In dulci iubilo;
  • Agnus Dei IX;
  • CO. In splendoribus sanctorum;
  • Dzisiaj w Betlejem;
  • Anioł Pasterzom mówił;
  • Ant. Alma Redemptoris Mater;
  • Bóg się rodzi.

Proprium (własne śpiewy mszalne) zostanie wykonane według Graduału Andrzeja Piotrkowczyka z 1614 roku.


Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas.


W piątek, 13 stycznia o 19:15 zapraszamy na wspólne kolędowanie kościele Przemienienia Pańskiego przy ul. Miodowej (oo. kapucynów). Więcej szczegółów już wkrótce na naszej stronie internetowej.