24 grudnia o 21:30 zapraszamy na I Mszę Bożego Narodzenia, zwaną również pasterką. Zostanie ona odprawiona w kościele św. Andrzeja i św. Alberta przy Placu Teatralnym.
Repertuar:
- Wśród nocnej ciszy (21:20);
- Cantus Martyrologii (Kalenda);
- IN. Dominus dixit ad me;
- Kyrie IX;
- Gloria IX;
- GR. Tecum principium ;
- AL. Dominus dixit ad me;
- Credo III;
- OF. Laetentur caeli;
- Gdy się Chrystus rodzi;
- Sanctus IX;
- J.S. Bach, In dulci iubilo;
- Agnus Dei IX;
- CO. In splendoribus sanctorum;
- Dzisiaj w Betlejem;
- Anioł Pasterzom mówił;
- Ant. Alma Redemptoris Mater;
- Bóg się rodzi.
Proprium (własne śpiewy mszalne) zostanie wykonane według Graduału Andrzeja Piotrkowczyka z 1614 roku.
Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas.
W piątek, 13 stycznia o 19:15 zapraszamy na wspólne kolędowanie kościele Przemienienia Pańskiego przy ul. Miodowej (oo. kapucynów). Więcej szczegółów już wkrótce na naszej stronie internetowej.

