W drugim dniu oktawy Bożego Narodzenia Kościół przywołuje pamięć o św. Szczepanie, pierwszym męczenniku. Jego męczeństwo liturgia ukazuje jako owoc Wcielenia Syna Bożego. Św. Fulgencjusz (V w.) pisał: Ten, ukamienowany przez Żydów wstąpił do nieba dlatego, że Ów zstąpił ku nam wśród hymnów anielskich.
Zapraszamy do kościoła św. Andrzeja i św. Alberta przy Placu Teatralnym na Mszę świętą o godz. 8:00.
- Przed Mszą świętą (ok. 7:40) zapraszamy na wspólne kolędowanie. Zaśpiewamy: Przybieżeli do Betlejem pasterze, Adeste Fideles, Mizerna cicha, Jezusa narodzonego;
- IN. Etenim sederunt;
- Kyrie IV;
- Gloria IV;
- GR. Sederunt principes;
- AL. Video caelos apertos;
- Sanctus IV;
- D. Buxtehude, Puer natus in Betlehem;
- Agnus Dei IV;
- CO. Video caelos apertos;
- Pójdźmy wszyscy do stajenki;
- Z narodzenia Pana;
- Ant. Alma Redemptoris Mater;
- Tryumfy Króla niebieskiego;
Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas.
W piątek, 13 stycznia o 19:15 zapraszamy na wspólne kolędowanie kościele Przemienienia Pańskiego przy ul. Miodowej (oo. kapucynów). Więcej szczegółów już wkrótce na naszej stronie internetowej.

