W ósmy dzień od Bożego Narodzenia Kościół obchodzi pamiątkę Pańskiego Obrzezania, co jest dostrzegalne w Ewangelii i tekstach świętego oficjum. Chrystus poddaje się obrzędowi starego prawa “aby wykupił tych, którzy podlegali Prawu” (Ga 4,5).
Święto Obrzezania Pańskiego, zwane również Oktawą Bożego Narodzenia oznacza pełnię świętowania. Zbiegający się z nim początek roku kalendarzowego podkreśla, że Narodzenie Chrystusa otwiera nową erę w dziejach świata.
Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18:00 w kościele ss. Wizytek. Będzie ona sprawowana z asystą wyższą (missa solemnis). Ordinarium Missae wykona polifonicznie Schola Laudem Gloriae prowadzona przez Piotra Tabakiernika. Nasza schola wykona proprium oraz poprowadzi śpiew kolęd.
Repertuar:
- Dzisiaj w Betlejem
- Veni Creator Spiritus (za publiczne odśpiewanie tego hymnu można uzyskać tego dnia odpust zupełny pod zwykłymi warunkami),
- IN. Puer natus,
- Missa Mihi absit / Kyrie,
- Missa Mihi absit / Gloria,
- GR. Viderunt omnes,
- Al. Multifarie,
- Missa Mihi absit / Credo,
- OF. Tui sunt,
- Tryumfy Króla niebieskiego,
- Missa Mihi absit / Sanctus, Benedictus,
- Missa Mihi absit / Agnus Dei,
- CO. Viderunt omnes,
- W żłobie leży,
- Gdy się Chrystus rodzi,
- Alma Redemptoris Mater (polifonia)
- Bóg się rodzi.
Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas.
W piątek, 13 stycznia o 19:15 zapraszamy na wspólne kolędowanie kościele Przemienienia Pańskiego przy ul. Miodowej (oo. kapucynów). Więcej szczegółów już wkrótce na naszej stronie internetowej.

