12 marca – III Niedziela Wielkiego Postu

Oculi mei semper ad Dominum (oczy moje zawsze zwrócone ku Panu) – wołanie psalmisty z introitu III Niedzieli Wielkiego Postu stanowi piękne wprowadzenie do całej liturgii, która wzywa nas do naśladowania Chrystusa i chodzenia drogą Bożego Prawa.

W III Niedzielę Wielkiego Postu zaśpiewamy podczas Mszy Świętej o 8:00 w kościele św. Andrzeja i św. Alberta przy Placu Teatralnym.

Przed Mszą świętą zapraszamy na Gorzkie Żale. Tym razem będzie to III część tego nabożeństwa. Przypominamy, że ostatnią pieśń (rozmowę duszy z Matką Bolesną) śpiewają naprzemian kobiety (strofy nieparzyste) i mężczyźni (strofy parzyste).

Repertuar:

  • IN. Oculi mei;
  • Kyrie Salve (XI. ad libitum);
  • GR. Exsurge, Domine;
  • TR. Ad te levavi;
  • Credo I;
  • OF. Iustitiae Domini, V. Praeceptum Domini;
  • Sanctus XVII;
  • ANT. Adoramus te Christe;
  • Agnus Dei XVII;
  • CO. Passer;
  • Witam Cię witam, przenajświętsze Ciało;
  • Ach mój Jezu, jak Ty klęczysz;
  • ANT. Ave Regina caelorum;
  • HYMN. Te Ioseph celebrent (wg Antiphonarium OP);
  • Jezu Chryste, Panie miły.

W piątek, 24 marca o 19:15 zapraszamy na nabożeństwo pasyjne z tradycyjnymi pieśniami polskimi do kościoła oo. kapucynów przy ul. Miodowej 13. Więcej informacji na stronie internetowej Fundacji.


Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas.