19 marca – Niedziela Laetare (Wrzeciono)

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu, zwana od pierwszych słów introitu Laetare, zaprasza nas do duchowej radości z powodu nadchodzących świąt. Jest to jeden z dwóch dni w roku, gdy celebrans może nałożyć szaty liturgiczne koloru różowego.

W niedzielę Laetare zaśpiewamy gościnnie podczas sumy (o 10:00) w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie (ul. Przy Agorze 9, Wrzeciono). Dziękujemy za zaproszenie Księdzu Proboszczowi, Wojciechowi Janydze.

Podczas Mszy świętej zabrzmi chorał gregoriański, własny śpiew liturgii rzymskiej. Będzie można usłyszeć antyfony (na wejście i komunię) zaczerpnięte z Pisma Świętego, które przypisane są do konkretnego formularza liturgicznego – to wzorzec śpiewów mszalnych. Między czytaniami zabrzmi graduał, tradycyjny w liturgii rzymskiej śpiew międzylekcyjny, który można wykonywać zamiast psalmu responsoryjnego. Te utwory zaśpiewamy w języku łacińskim, a dla wiernych zostaną wyświetlone tłumaczenia na język polski. Zachęcamy także do wspólnego śpiewu tradycyjnych polskich pieśni wielkopostnych.

Repertuar:

  • Przed Mszą: Zawitaj ukrzyżowany;
  • IN. Laetare;
  • ANT. Asperges;
  • GR. Laetatus sum;
  • Jużem dość pracował;
  • Sanctus XVIII;
  • Agnus Dei XVIII;
  • CO. Lutum fecit;
  • Lament serdeczny;
  • Jezu Chryste, Panie miły.

W piątek, 24 marca o 19:15 zapraszamy na nabożeństwo pasyjne z tradycyjnymi pieśniami polskimi do kościoła oo. kapucynów przy ul. Miodowej 13. Więcej informacji na stronie internetowej Fundacji.


Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas.