Czwarta Niedziela Wielkiego Postu, zwana od pierwszych słów introitu Laetare, zaprasza nas do duchowej radości z powodu nadchodzących świąt. Jest to jeden z dwóch dni w roku, gdy celebrans może nałożyć szaty liturgiczne koloru różowego.
W niedzielę Laetare zaśpiewamy gościnnie podczas sumy (o 10:00) w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie (ul. Przy Agorze 9, Wrzeciono). Dziękujemy za zaproszenie Księdzu Proboszczowi, Wojciechowi Janydze.
Podczas Mszy świętej zabrzmi chorał gregoriański, własny śpiew liturgii rzymskiej. Będzie można usłyszeć antyfony (na wejście i komunię) zaczerpnięte z Pisma Świętego, które przypisane są do konkretnego formularza liturgicznego – to wzorzec śpiewów mszalnych. Między czytaniami zabrzmi graduał, tradycyjny w liturgii rzymskiej śpiew międzylekcyjny, który można wykonywać zamiast psalmu responsoryjnego. Te utwory zaśpiewamy w języku łacińskim, a dla wiernych zostaną wyświetlone tłumaczenia na język polski. Zachęcamy także do wspólnego śpiewu tradycyjnych polskich pieśni wielkopostnych.
Repertuar:
- Przed Mszą: Zawitaj ukrzyżowany;
- IN. Laetare;
- ANT. Asperges;
- GR. Laetatus sum;
- Jużem dość pracował;
- Sanctus XVIII;
- Agnus Dei XVIII;
- CO. Lutum fecit;
- Lament serdeczny;
- Jezu Chryste, Panie miły.
W piątek, 24 marca o 19:15 zapraszamy na nabożeństwo pasyjne z tradycyjnymi pieśniami polskimi do kościoła oo. kapucynów przy ul. Miodowej 13. Więcej informacji na stronie internetowej Fundacji.
Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas.

