Cantáte Dómino cánticum novum: quia mirabília fecit Dóminus. Allelúja.
Śpiewajcie Panu pieśń nową, gdyż Pan dokonał cudów. Alleluja.
17 września zaśpiewamy Mszę świętą o 8:00 w kościele św. Andrzeja i św. Alberta przy Placu Teatralnym. Zabrzmi gregoriańskie proprium i ordinarium oraz polskie pieśni nabożne. Pieśnią na zakończenie uczcimy Matkę Bożą Bolesną, której święto – Siedmiu Boleści NMP – obchodziliśmy w ubiegłym tygodniu. Zapraszamy do wspólnego śpiewu!
Repertuar muzyki liturgicznej:
- Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP;
- IN. Miserere mihi;
- Kyrie XI (Orbis Factor);
- Gloria XI;
- GR. Timebunt;
- Alleluia V. Cantate Domino;
- Credo IV;
- OF. Domine in auxilium, V. Avertantur retrorsum;
- Sanctus XI;
- Agnus Dei XI;
- CO. Domine memorabor & Ps 70;
- Ciebie wzywamy, ciebie błagamy;
- Jezusa ukrytego;
- ANT. Sub tuum praesidium;
- Matko najświętsza, do serca Twego.
Jak co roku we wrześniu, ogłaszamy jesienny nabór. Chciałbyś wspólnie z nami posługiwać podczas Mszy świętych i popularyzować śpiew gregoriański oraz tradycyjne pieśni? Dowiedz się więcej i wyślij do nas swoje zgłoszenie.
Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Wiele udało nam się już osiągnąć dzięki Państwa pomocy. Chcemy dalej współtworzyć i rozwijać społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas. Dla ułatwienia mogą Państwo także skorzystać z możliwości płatności błyskawicznej przez portal zrzutka.pl:

