17 września – XVI Niedziela po Zielonych Świątkach

Cantáte Dómino cánticum novum: quia mirabília fecit Dóminus. Allelúja.
Śpiewajcie Panu pieśń nową, gdyż Pan dokonał cudów. Alleluja.

17 września zaśpiewamy Mszę świętą o 8:00 w kościele św. Andrzeja i św. Alberta przy Placu Teatralnym. Zabrzmi gregoriańskie proprium i ordinarium oraz polskie pieśni nabożne. Pieśnią na zakończenie uczcimy Matkę Bożą Bolesną, której święto – Siedmiu Boleści NMP – obchodziliśmy w ubiegłym tygodniu. Zapraszamy do wspólnego śpiewu!

Repertuar muzyki liturgicznej:

  • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP;
  • IN. Miserere mihi;
  • Kyrie XI (Orbis Factor);
  • Gloria XI;
  • GR. Timebunt;
  • Alleluia V. Cantate Domino;
  • Credo IV;
  • OF. Domine in auxilium, V. Avertantur retrorsum;
  • Sanctus XI;
  • Agnus Dei XI;
  • CO. Domine memorabor & Ps 70;
  • Ciebie wzywamy, ciebie błagamy;
  • Jezusa ukrytego;
  • ANT. Sub tuum praesidium;
  • Matko najświętsza, do serca Twego.

Jak co roku we wrześniu, ogłaszamy jesienny nabór. Chciałbyś wspólnie z nami posługiwać podczas Mszy świętych i popularyzować śpiew gregoriański oraz tradycyjne pieśni? Dowiedz się więcej i wyślij do nas swoje zgłoszenie.


Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Wiele udało nam się już osiągnąć dzięki Państwa pomocy. Chcemy dalej współtworzyć i rozwijać społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas. Dla ułatwienia mogą Państwo także skorzystać z możliwości płatności błyskawicznej przez portal zrzutka.pl: