22 sierpnia – Niepokalanego Serca NMP

Zbliżmy się z ufnością do tronu łaski, abyśmy otrzymali zmiłowanie i dostąpili łaski pomocy w stosownym czasie.
Z mego serca płynie piękne słowo, pieśń moją śpiewam dla Króla.

Introit “Adeamus”

Święto Niepokalanego Serca Maryi w starym rycie stanowi ukoronowanie oktawy Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dla Kościoła powszechnego ustanowił je papież Pius XII w roku 1944, jednak kult Serca Matki Bożej już wcześniej był żywy wśród wierzących. Jego propagatorem był m.in. św. Jan Eudes, który w 1643 roku zapoczątkował święto Niepokalanego Serca Maryi w założonym przez siebie zakonie pod wezwaniem Serc Jezusa i Maryi. Szczególny rozwój kult Niepokalanego Serca Matki Bożej zaczął przeżywać pod wpływem objawień w Fatimie.

22 sierpnia zaśpiewamy Mszę świętą o 6.45 w kościele św. Andrzeja i św. Alberta przy Placu Teatralnym.

Repertuar:

  • Witaj Panno, nieustanną czcią;
  • IN. Adeamus;
  • Kyrie X (Alme Pater);
  • Gloria X;
  • GR. Exsultabit;
  • Alleluia V. Magnificat;
  • Credo III;
  • OF. Exsultavit;
  • Sanctus X;
  • Agnus Dei X;
  • CO. Dixit Iesus & Vv. Magnificat
  • Upadnij na kolana;
  • ANT. Tota pulchra es Maria ;
  • Weź w swą opiekę.

Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas. Dla ułatwienia mogą Państwo także skorzystać z możliwości płatności błyskawicznej przez pośrednictwo portalu zrzutka.pl: