W niedziela Iudica, bowiem tak można nazwać ją od incipitu antyfony na wejście stawia przed naszymi oczami liturgię ogołoconą – pozbawioną doksologii Gloria Patri, Psalmu 42 odmawianego u stopni ołtarza, czy nawet wizerunku ukrzyżowanego Chrystusa oraz świętych, bowiem krzyże i obrazy zasłania się od tego dnia fioletowymi oponami.
W niedzielę Męki Pańskiej zaśpiewamy Mszę o 8:00 w kościele św. Andrzeja i św. Alberta przy Placu Teatralnym.
Przed Mszą świętą zapraszamy na Gorzkie Żale. Tym razem będzie to II część tego nabożeństwa. Przypominamy, że ostatnią pieśń (rozmowę duszy z Matką Bolesną) śpiewają naprzemian kobiety (strofy nieparzyste) i mężczyźni (strofy parzyste).
Repertuar:
- IN. Iudica me Deus;
- Kyrie Salve (XI. ad libitum);
- GR. Eripe me;
- TR. Saepe expugnaverunt;
- Credo I;
- OF. Confitebor, V. Beati immaculati;
- Sanctus XVII;
- ANT. Adoramus te Christe;
- Agnus Dei XVII;
- CO. Hoc corpus & Ps. 115 Credidi;
- Jużem dość pracował;
- Ludu mój ludu;
- ANT. Ave Regina caelorum;
- Krzyżu święty nadewszystko.
U progu Wielkiego Tygodnia zapraszamy na drugą, odświeżoną odsłonę koncertu Recessit Pastor noster. Odbędzie się on w sobotę 1 kwietnia o 18:00 w kościele Stygmatów św. Franciszka Serafickiego przy ul. Zakroczymskiej 1 w Warszawie. Więcej informacji na stronie internetowej Fundacji.
Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas. Dla ułatwienia mogą Państwo także skorzystać z możliwości płatności błyskawicznej przez pośrednictwo portalu zrzutka.pl:

