26 marca – Niedziela Męki Pańskiej

W niedziela Iudica, bowiem tak można nazwać ją od incipitu antyfony na wejście stawia przed naszymi oczami liturgię ogołoconą – pozbawioną doksologii Gloria Patri, Psalmu 42 odmawianego u stopni ołtarza, czy nawet wizerunku ukrzyżowanego Chrystusa oraz świętych, bowiem krzyże i obrazy zasłania się od tego dnia fioletowymi oponami.

W niedzielę Męki Pańskiej zaśpiewamy Mszę o 8:00 w kościele św. Andrzeja i św. Alberta przy Placu Teatralnym.

Przed Mszą świętą zapraszamy na Gorzkie Żale. Tym razem będzie to II część tego nabożeństwa. Przypominamy, że ostatnią pieśń (rozmowę duszy z Matką Bolesną) śpiewają naprzemian kobiety (strofy nieparzyste) i mężczyźni (strofy parzyste).

Repertuar:

  • IN. Iudica me Deus;
  • Kyrie Salve (XI. ad libitum);
  • GR. Eripe me;
  • TR. Saepe expugnaverunt;
  • Credo I;
  • OF. Confitebor, V. Beati immaculati;
  • Sanctus XVII;
  • ANT. Adoramus te Christe;
  • Agnus Dei XVII;
  • CO. Hoc corpus & Ps. 115 Credidi;
  • Jużem dość pracował;
  • Ludu mój ludu;
  • ANT. Ave Regina caelorum;
  • Krzyżu święty nadewszystko.

U progu Wielkiego Tygodnia zapraszamy na drugą, odświeżoną odsłonę koncertu Recessit Pastor noster. Odbędzie się on w sobotę 1 kwietnia o 18:00 w kościele Stygmatów św. Franciszka Serafickiego przy ul. Zakroczymskiej 1 w Warszawie. Więcej informacji na stronie internetowej Fundacji.


Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas. Dla ułatwienia mogą Państwo także skorzystać z możliwości płatności błyskawicznej przez pośrednictwo portalu zrzutka.pl: