Liturgia Uroczystości Wszystkich Świętych zachęca nas nie tylko do tego, by modlić się przez wstawiennictwo naszych świętych patronów, lecz także stwarza grunt do rozmyślania nad naszą własną drogą do świętości. Tym samym otwiera miesiąc poświęcony w Liturgii czasom ostatecznym.
Zapraszamy na Mszę świętą, którą zaśpiewamy o godz. 8:00 w kościele św. Andrzeja i św. Alberta przy Placu Teatralnym w Warszawie. Zabrzmi chorał gregoriański i tradycyjne polskie pieśni kościelne. Przed Mszą zaśpiewamy Litanię do Wszystkich Świętych. Wykorzystamy w tym celu starą, uroczystą melodię z ksiąg polskich. Po Mszy świętej przed wystawionymi na ołtarzu relikwiami zaśpiewamy Suffragium do Wszystkich Świętych. Na zakończenie zachęcamy do wspólnego śpiewu Bogurodzicy – średniowiecznego hymnu rycerstwa polskiego. Zawarty w nim motyw deesis przypomina nam o orędownictwie świętych, w szczególności Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Chrzciciela.
Repertuar muzyki liturgicznej:
- Litaniae Sanctorum (mel. Graduale Andrzeja Piotrkowczyka, 1614);
- IN. Gaudeamus ;
- Kyrie II;
- Gloria II;
- GR. Timete Dominum;
- AL. Venite ad me;
- Credo I;
- OF. Iustorum animae;
- Sanctus II;
- Agnus Dei II;
- CO. Beati mundo corde;
- Kłaniam się Tobie przedwieczny Boże;
- Ps. 112: Szczęśliwy i nie zna kaźni (tłum. F. Karpiński);
- ANT. Salve Regina (solemnis);
- ANT. Beata Dei Genitrix;
- Bogurodzica;
- J. S. Bach, Toccata d-moll BWV 565.
Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas.

