Czwarta Niedziela Wielkiego Postu przypomina o zbliżających się świętach, zwiastując radość dla Miasta Pańskiego. W liturgii nie brakuje oznak wesela: celebrans nakłada różowe szaty, na moment powraca gra solowa na organach, a ołtarz zdobi się kwiatami.
W Niedzielę Laetare zaśpiewamy Mszę o 8.00 w kościele św. Andrzeja i św. Alberta.
Repertuar:
- ok. 7.40 – Gorzkie Żale: część I;
- J. Bull, Preludium;
- IN. Laetare;
- Kyrie Salve (ad libitum XI.);
- GR. Laetatus sum;
- TR. Qui confidunt;
- Credo I;
- OF. Laudate Dominum, V. Qui statis;
- Sanctus XVII;
- Agnus Dei XVII;
- CO. Ierusalem, quae aedificatur;
- Lament serdeczny;
- Ogrodzie oliwny;
- Ach mój Jezu, jak Ty klęczysz,
- ANT. Ave Regina caelorum (t. simplex);
- HYMN. Te Ioseph celebrent (nowenna do św. Józefa);
- Jezu Chryste, Panie miły;
- J. S. Bach, Preludium e-moll, BWV 533.
W piątek, 22 marca o 19:15 zapraszamy na nabożeństwo pasyjne z tradycyjnymi pieśniami do kościoła oo. kapucynów przy ul. Miodowej 13. Więcej informacji na stronie internetowej Fundacji.
Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas. Dla ułatwienia mogą Państwo także skorzystać z możliwości płatności błyskawicznej przez pośrednictwo portalu zrzutka.pl:

