15 maja – Msza śpiewana na Żoliborzu

W niedzielę, 15 maja, jak co miesiąc zaśpiewamy Mszę świętą (NOM) w kościele Dzieciątka Jezus na warszawskim Żoliborzu (ul. Czarnieckiego 15). Podczas Liturgii wykonamy własny śpiew liturgii rzymskiej – chorał gregoriański oraz tradycyjne pieśni wielkanocne i maryjne.

  • Dziś Chrystus, Król wiecznej chwały (mel. zespołu Jerycho)
  • IN. Cantate Domino
  • ANT. Vidi aquam
  • Gloria VIII
  • AL. Christus resurgens
  • Otrzyjcie już łzy płaczący
  • Sanctus VIII
  • Agnus Dei VIII
  • CO. Ego sum vitis vera
  • Zwycięzca śmierci
  • Zdrowaś Maryja (mel. ludowa)

Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, gdy zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Więcej informacji na naszym profilu w serwisie Patronite.