W piątek, 18 listopada o 19:15 zapraszamy do kościoła Przemienienia Pańskiego (oo. kapucynów) przy ul. Miodowej 13 w Warszawie na nabożeństwo za zmarłych. Będziemy na nim śpiewać tradycyjne pieśni za umarłych, o śmierci i marności oraz o dobrą śmierć. Towarzyszyć nam będzie szczególna intencja – chcemy objąć modlitwą osoby polecane Bogu przez Przyjaciół naszej Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa.
Jest to pierwsze spotkanie śpiewacze z cyklu Zanieście Mu nową pieśń niesłychaną. Patronat honorowy nad nabożeństwami objął JE Michał Janocha, biskup pomocniczy warszawski i Przewodniczący Komisji ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego KEP. Ksiądz biskup wyraził uznanie dla idei nabożeństw ludowych i z serca błogosławi wszystkim uczestnikom.
Na najbliższym spotkaniu zaśpiewamy następujące pieśni:
- Cokolwiek w świecie jest, wszystko marność;
- Tobie Boże wznosim pienia;
- Z głębi mojego serca głos wydany (Ps. 130 De profundis);
- Na smętarzu mieszkać będę;
- Przez czyśćcowe upalenia;
- Ty, któryś gorzko na krzyżu umierał (o dobrą śmierć);
- Żegnam Cię, mój świecie wesoły (pieśń zegarowa, pożegnanie zmarłego ze światem);
- Witaj Królowo (Salve Regina).
W kościele będą dostępne śpiewniczki (w ograniczonej liczbie). Zachęcamy także do pobrania pliku z tekstami pieśni w formacie .pdf:
Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas.

