Błogosławię Pana, który dał mi rozum; zawsze stawiam Pana przed mymi oczyma, gdyż stoi przy mej prawicy, abym się nie zachwiał – offertorium.
2 lipca zaśpiewamy Mszę o 8:00 w kościele św. Andrzeja i św. Alberta przy Placu Teatralnym. Tego dnia przypada również święto Nawiedzenia NMP, dlatego też w pieśniach polskich będziemy wzywać orędownictwa Matki Bożej. Dodatkowym akcentem maryjnym będzie także śpiew IX cyklu części stałych (Cum iubilo), który zazwyczaj wykonujemy w święta maryjne.
Repertuar:
- Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
- IN. Exaudi Domine;
- Kyrie IX (Cum iubilo)
- Gloria IX
- GR. Protector noster;
- Alleluia V. Domine in virtute tua;
- Credo III
- OF. Benedicam Dominum;
- Sanctus IX
- Cesar Franck, Ave Maris stella (utwór organowy)
- Agnus Dei IX
- CO. Unam petii;
- Bądźże pozdrowiona, Hostyjo żywa;
- ANT. Salve Regina (t. solemnis);
- Weź w swą opiekę nasz Kościół święty.
Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Wiele udało nam się już osiągnąć dzięki Państwa pomocy. Chcemy dalej współtworzyć i rozwijać społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas. Dla ułatwienia mogą Państwo także skorzystać z możliwości płatności błyskawicznej przez pośrednictwo portalu zrzutka.pl:

