2 lipca – V Niedziela po Zielonych Świątkach / Nawiedzenie NMP

Błogosławię Pana, który dał mi rozum; zawsze stawiam Pana przed mymi oczyma, gdyż stoi przy mej prawicy, abym się nie zachwiał – offertorium.

2 lipca zaśpiewamy Mszę o 8:00 w kościele św. Andrzeja i św. Alberta przy Placu Teatralnym. Tego dnia przypada również święto Nawiedzenia NMP, dlatego też w pieśniach polskich będziemy wzywać orędownictwa Matki Bożej. Dodatkowym akcentem maryjnym będzie także śpiew IX cyklu części stałych (Cum iubilo), który zazwyczaj wykonujemy w święta maryjne.

Repertuar:

  • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
  • IN. Exaudi Domine;
  • Kyrie IX (Cum iubilo)
  • Gloria IX
  • GR. Protector noster;
  • Alleluia V. Domine in virtute tua;
  • Credo III
  • OF. Benedicam Dominum;
  • Sanctus IX
  • Cesar Franck, Ave Maris stella (utwór organowy)
  • Agnus Dei IX
  • CO. Unam petii;
  • Bądźże pozdrowiona, Hostyjo żywa;
  • ANT. Salve Regina (t. solemnis);
  • Weź w swą opiekę nasz Kościół święty.

Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Wiele udało nam się już osiągnąć dzięki Państwa pomocy. Chcemy dalej współtworzyć i rozwijać społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas. Dla ułatwienia mogą Państwo także skorzystać z możliwości płatności błyskawicznej przez pośrednictwo portalu zrzutka.pl: