Pół roku przed Bożym Narodzeniem Kościół świętuje pamiątkę narodzenia Jana Chrzciciela, poprzednika Pańskiego. Wyjątkową liturgiczną symetrię tych dwóch obchodów można dostrzec na wielu poziomach (więcej na ten temat na stronie paryskiej Scholi Sainte Cecille).
W Święto Narodzenia Jana Chrzciciela zaśpiewamy Mszę solenną o 18.00 w kościele ss. Wizytek w Warszawie. Zabrzmi tradycyjna muzyka sakralna, w tym chorał gregoriański oraz tradycyjne pieśni polskie. Nie zabraknie także muzyki organowej.
Repertuar:
- IN. De ventre;
- Kyrie IX (Cum iubilo);
- Gloria IX;
- GR. Priusquam;
- Alleluia V. Tu puer;
- G. B. Fasolo, Ut queant laxis (V. I & II);
- OF. Iustus ut palma;
- Aby nasz język i głos w dzień dzisiejszy;
(Tłumaczenie łacińskiego hymnu nieszpornego Ut queant laxis) - Sanctus IX;
- Agnus Dei IX;
- CO. Tu puer;
- Bądźże pozdrowiona Hostyjo żywa;
- Pan zstąpił z nieba;
- ANT. Salve Regina (tonus solemnis);
- Bogurodzica
(druga strofa poświęcona jest św. Janowi Chrzcicielowi).
Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas. Dla ułatwienia mogą Państwo także skorzystać z możliwości płatności błyskawicznej przez pośrednictwo portalu zrzutka.pl:

