Wesel się, Jeruzalem! A wszyscy, którzy je miłujecie, śpieszcie tu gromadnie; bierzcie udział w jego radości, którzyście społem się smucili; radujcie się i nasycajcie rozkoszą – tutaj u źródeł waszej pociechy.
— introit IV niedzieli Wielkiego Postu
W niedzielę Lætare (tj. 15 marca) zaśpiewamy mszę o 8:00 w kościele św. Andrzeja i św. Alberta przy Placu Teatralnym. Liturgia mszy świętej poprzedzona będzie śpiewem Gorzkich Żali (część I).
repertuar:
- Gorzkie Żale: część I (ok. 7:40);
- IN. Laetare;
- Kyrie Salve (ad libitum XI.);
- GR. Laetatus sum;
- TR. Qui confidunt;
- Credo I;
- OF. Laudate Dominum, V. Qui statis;
- Sanctus XVII;
- Agnus Dei XVII;
- CO. Ierusalem, quae aedificatur;
- O. Ravanello, Adoramus te Christe;
- ANT. Ave Regina caelorum (t. simplex);
pieśni:
- Jużem dość pracował,
- Krzyżu święty nade wszystko;
Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas. Dla ułatwienia mogą Państwo także skorzystać z możliwości płatności błyskawicznej przez pośrednictwo portalu zrzutka.pl:

