Uroczystość św. Józefa to patronalne święto Duszpasterstwa Instytutu Dobrego Pasterza w Archidiecezji Warszawskiej, w którym posługujemy. Zapraszamy na Mszę solenną, która zostanie odprawiona w czwartek 19 marca w kościele sióstr Wizytek (ul. Krakowskie Przedmieście) o 18:00 (homilię wygłosi arcybiskup Adrian Galbas). Po Mszy świętej odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu. Tego dnia usłyszymy dwa zespoły wokalne działające przy Duszpasterstwie – Scholæ Cantorum Beati Vladislai oraz Scholæ Laudem Gloriæ. Drugi z tych zespołów pod dyrekcją Piotra Tabakiernika wykona polifonicznie Ordinarium Missæ, z kolei nasza Schola pod kierownictwem Piotra Ulricha wykona chorałowe proprium oraz poprowadzi śpiew pieśni.
repertuar:
- IN. Iustus ut palma;
- Kyrie (Schola Laudem Gloriae)
- Gloria (SLG)
- GR. Domine, praevenisti;
- TR. Beatus vir;
- Credo I;
- OF. Veritas mea;
- Witaj, Józefie, królów ozdobo;
- Sanctus (SLG);
- Agnus Dei (SLG);
- CO. Ioseph, filii David;
- ANT. Ave Regina caelorum (t. simplex);
- Józefie, opiekunie Boga w ludzkim ciele;
- K. Watkowski: O salutaris Hostia;
- Litania do św. Józefa;
- Ciebie Boga wysławiamy;
- P. Ulrich: Tantum ergo;
- Szczęśliwy, kto sobie patrona.
Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas. Dla ułatwienia mogą Państwo także skorzystać z możliwości płatności błyskawicznej przez pośrednictwo portalu zrzutka.pl:

