15 marca – Niedziela Lætare

Wesel się, Jeruzalem! A wszyscy, którzy je miłujecie, śpieszcie tu gromadnie; bierzcie udział w jego radości, którzyście społem się smucili; radujcie się i nasycajcie rozkoszą – tutaj u źródeł waszej pociechy.
— introit IV niedzieli Wielkiego Postu

W niedzielę Lætare (tj. 15 marca) zaśpiewamy mszę o 8:00 w kościele św. Andrzeja i św. Alberta przy Placu Teatralnym. Liturgia mszy świętej poprzedzona będzie śpiewem Gorzkich Żali (część I).

repertuar:

  • Gorzkie Żale: część I (ok. 7:40);
  • IN. Laetare;
  • Kyrie Salve (ad libitum XI.);
  • GR. Laetatus sum;
  • TR. Qui confidunt;
  • Credo I;
  • OF. Laudate Dominum, V. Qui statis;
  • Sanctus XVII;
  • Agnus Dei XVII;
  • CO. Ierusalem, quae aedificatur;
  • O. Ravanello, Adoramus te Christe;
  • ANT. Ave Regina caelorum (t. simplex);

pieśni:

  • Jużem dość pracował,
  • Krzyżu święty nade wszystko;

Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas. Dla ułatwienia mogą Państwo także skorzystać z możliwości płatności błyskawicznej przez pośrednictwo portalu zrzutka.pl: