Wielki Czwartek 2022

14 kwietnia 2022 roku przypada Wielki Czwartek, który otwiera w Kościele czas Świętego Triduum. O godz. 19:00 zaśpiewamy Mszę Świętą w kościele Dzieciątka Jezus przy ul. Czarnieckiego 16 w Warszawie.

W Wielki Czwartek Kościół wspomina wieczerzę, którą Chrystus spożył ze swoimi uczniami w przeddzień swojej męki. Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem śpiewu liturgicznego, który wykonamy podczas Liturgii:

  • W krzyżu cierpienie
  • IN. Nos autem gloriari
  • ANT. Mandatum novum
  • ANT. Si ego Dominus
  • Ubi Caritas
  • Gdzie miłość wzajemna i dobroć
  • CO. Hoc corpus
  • Witaj Pokarmie
  • O salutaris Hostia (K. Watkowski)
  • Sław języku tajemnicę

Dla wiernych zostaną przygotowane tłumaczenia śpiewów łacińskich na język polski.

Po zakończeniu liturgii poprowadzimy śpiew 1. części Gorzkich Żalów w kaplicy adoracji (ciemnicy).