14 kwietnia 2022 roku przypada Wielki Czwartek, który otwiera w Kościele czas Świętego Triduum. O godz. 19:00 zaśpiewamy Mszę Świętą w kościele Dzieciątka Jezus przy ul. Czarnieckiego 16 w Warszawie.
W Wielki Czwartek Kościół wspomina wieczerzę, którą Chrystus spożył ze swoimi uczniami w przeddzień swojej męki. Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem śpiewu liturgicznego, który wykonamy podczas Liturgii:
- W krzyżu cierpienie
- IN. Nos autem gloriari
- ANT. Mandatum novum
- ANT. Si ego Dominus
- Ubi Caritas
- Gdzie miłość wzajemna i dobroć
- CO. Hoc corpus
- Witaj Pokarmie
- O salutaris Hostia (K. Watkowski)
- Sław języku tajemnicę
Dla wiernych zostaną przygotowane tłumaczenia śpiewów łacińskich na język polski.
Po zakończeniu liturgii poprowadzimy śpiew 1. części Gorzkich Żalów w kaplicy adoracji (ciemnicy).

