26 maja – Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Błogosławiona Niech będzie Święta Trójca i nierozdzielna Jedność. Uwielbiajmy ją, albowiem okazała nad nami miłosierdzie swoje – śpiewamy w introicie Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, obchodzonej tydzień po Zielonych Świątkach.

Zapraszamy na Mszę Świętą o 8.00 w kościele św. Andrzeja i św. Alberta przy Placu Teatralnym. Oprócz gregoriańskiego proprium oraz ordinarium zabrzmią tradycyjne pieśni nabożne o Trójcy Świętej. Po niemal półrocznej przerwie wróci antyfona maryjna Salve Regina, którą wykonamy w tonie uroczystym. Zachęcamy wszystkich do wspólnego, głośnego śpiewu.

Repertuar:

  • D. Buxtehude – Toccata G-dur (BuxWV 164);
  • IN. Benedicta sit;
  • Kyrie II (Kyrie fons bonitatis);
  • Gloria II;
  • GR. Benedictus es;
  • AL. Benedictus es;
  • Credo IV;
  • OF. Benedictus sit;
  • Sanctus II;
  • J. Pachelbel, Preludium g-major;
  • Agnus Dei II;
  • CO. Benedicimus;
  • Nieście chwałę, mocarze (J. Kochanowski/M. Gomółka);
  • Ciebie wzywamy, Ciebie błagamy;
  • Czego chcesz od nas Panie (J. Kochanowski);
  • ANT. Salve Regina (t. uroczysty);
  • Najświętszą Trójcę dwaj Serafinowie.

Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas. Dla ułatwienia mogą Państwo także skorzystać z możliwości płatności błyskawicznej przez pośrednictwo portalu zrzutka.pl: