Błogosławiona Niech będzie Święta Trójca i nierozdzielna Jedność. Uwielbiajmy ją, albowiem okazała nad nami miłosierdzie swoje – śpiewamy w introicie Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, obchodzonej tydzień po Zielonych Świątkach.
Zapraszamy na Mszę Świętą o 8.00 w kościele św. Andrzeja i św. Alberta przy Placu Teatralnym. Oprócz gregoriańskiego proprium oraz ordinarium zabrzmią tradycyjne pieśni nabożne o Trójcy Świętej. Po niemal półrocznej przerwie wróci antyfona maryjna Salve Regina, którą wykonamy w tonie uroczystym. Zachęcamy wszystkich do wspólnego, głośnego śpiewu.
Repertuar:
- D. Buxtehude – Toccata G-dur (BuxWV 164);
- IN. Benedicta sit;
- Kyrie II (Kyrie fons bonitatis);
- Gloria II;
- GR. Benedictus es;
- AL. Benedictus es;
- Credo IV;
- OF. Benedictus sit;
- Sanctus II;
- J. Pachelbel, Preludium g-major;
- Agnus Dei II;
- CO. Benedicimus;
- Nieście chwałę, mocarze (J. Kochanowski/M. Gomółka);
- Ciebie wzywamy, Ciebie błagamy;
- Czego chcesz od nas Panie (J. Kochanowski);
- ANT. Salve Regina (t. uroczysty);
- Najświętszą Trójcę dwaj Serafinowie.
Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas. Dla ułatwienia mogą Państwo także skorzystać z możliwości płatności błyskawicznej przez pośrednictwo portalu zrzutka.pl:

