20 maja – Msza śpiewana i nieszpory z kapitułą kampinosko-bielańską

Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca Twych wiernych i zapal w nich ogień Twojej miłości – śpiewa Kościół w Mszach od Pięćdziesiątnicy i przez następujące 7 dni.

Włączając się w tę radość Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na Mszę Świętą (18.00) i nieszpory (19.00) w poniedziałek w Oktawie Zielonych Świątek. Liturgię zaśpiewamy w kościele pokamedulskim przy ulicy Dewajtis (na Bielanach).

Repertuar:

  • IN. Cibavit eos;
  • Kyrie I (Lux et origo);
  • Gloria I;
  • Alleluia V. Loquebantur;
  • Alleluia V. Veni Sancte Spiritus;
  • SEQ. Veni Sancte Spiritus;
  • Credo I;
  • OF. Intonuit;
  • Przybądź Duchu Święty;
  • Sanctus I;
  • Agnus Dei I;
  • CO. Spiritus Sanctus docebit vos;
  • Pamiątkę dnia świątecznego;
  • ANT. Regina caeli.

W nieszporach wezmą udział kanonicy kapituły kampinosko-bielańskiej. Zachęcamy do wspólnego śpiewu – szczególnie psalmów, hymnu i kantyku Magnificat. Dla uczestników będą przygotowane teksty.


Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas. Dla ułatwienia mogą Państwo także skorzystać z możliwości płatności błyskawicznej przez pośrednictwo portalu zrzutka.pl: