Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca Twych wiernych i zapal w nich ogień Twojej miłości – śpiewa Kościół w Mszach od Pięćdziesiątnicy i przez następujące 7 dni.
Włączając się w tę radość Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na Mszę Świętą (18.00) i nieszpory (19.00) w poniedziałek w Oktawie Zielonych Świątek. Liturgię zaśpiewamy w kościele pokamedulskim przy ulicy Dewajtis (na Bielanach).
Repertuar:
- IN. Cibavit eos;
- Kyrie I (Lux et origo);
- Gloria I;
- Alleluia V. Loquebantur;
- Alleluia V. Veni Sancte Spiritus;
- SEQ. Veni Sancte Spiritus;
- Credo I;
- OF. Intonuit;
- Przybądź Duchu Święty;
- Sanctus I;
- Agnus Dei I;
- CO. Spiritus Sanctus docebit vos;
- Pamiątkę dnia świątecznego;
- ANT. Regina caeli.
W nieszporach wezmą udział kanonicy kapituły kampinosko-bielańskiej. Zachęcamy do wspólnego śpiewu – szczególnie psalmów, hymnu i kantyku Magnificat. Dla uczestników będą przygotowane teksty.
Działamy w ramach Fundacji Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Chcemy współtworzyć społeczność ludzi wrażliwych na tradycję w muzyce sakralnej, liturgii oraz chrześcijańskiej kulturze i sztuce. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo dołączyć do tego grona. Więcej informacji na stronie Wesprzyj nas. Dla ułatwienia mogą Państwo także skorzystać z możliwości płatności błyskawicznej przez pośrednictwo portalu zrzutka.pl:

