Po modlitewnym czuwaniu u Bożego Grobu Kościół rozpoczyna celebrację Paschy Chrystusowej. Zanim przejdzie jednak do pełnej radości wielkanocnej, sprawuje rozbudowane obrzędy wigilijne, sprawowane według rubryk w godzinach popołudniowych (dicta nona). Składają się one z poświęcenia paschału, dwunastu proroctw, poświęcenia źródła chrzcielnego, udzielania sakramentu chrztu i dwukrotnej litanii. Następnie odprawiana jest pierwsza Msza wielkanocna, w czasie której po raz pierwszy od symbolicznych 70 dni Kościół śpiewa radosne Alleluia.
16 kwietnia (w Wielką Sobotę) o godz. 16:00 zaśpiewamy liturgię Wigilii Wielkanocnej w kościele św. Andrzeja Apostoła i św. Alberta Chmielowskiego. Wykonamy następujące śpiewy:
- Inventor rutili
- TR. Cantemus Domino
- TR. Vinea facta est
- TR. Attende caelum
- [obrzędy poświęcenia źródła chrzcielnego – pominięte]
- Litaniae Sanctorum
- Kyrie I (Lux et origo)
- Gloria I
- AL. Confitemini Domino
- TR. Laudate Dominum
- Chrystus zmartwychwstał jest
- Sanctus I
- Otrzyjcie już łzy płaczący
- ANT. Alleluia (6 toni) & Ps. 116
- ANT. Vespere autem sabbati & Magnificat (8 toni)
- Regina caeli (t. simplex)
- Zwycięzca śmierci

